Dokąd zmierza rynek pracownika?

Zmieniający się obraz polskiego rynku pracy nazywany jest rynkiem pracownika. Stabilna sytuacja ekonomiczna i liczne zagraniczne inwestycje dają rodzimym specjalistom poczucie bezpieczeństwa i atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego. Wraz z rewolucją zachodzącą w strukturze zatrudnienia zmianom ulega polityka personalna polskich przedsiębiorstw. W nadążaniu za nowymi trendami branżowymi pomagają specjalistyczne kongresy, spotkania branżowe i szkolenia dla HR, które pokazują, jak Dział Human Resources może efektywnie współpracować z Zarządem, aby osiągnąć efekt synergii i zrealizować cele organizacji.

Na czym powinna opierać się polityka personalna: Human Resources czy Human Relations?

Współcześnie to rynek pracownika dyktuje warunki i wskazuje kierunek, w którym powinna rozwijać się polityka kadrowa polskich przedsiębiorstw. Dotychczasowe metody zarządzania personelem tracą na efektywności, a menadżerowie i rekruterzy stanęli przed koniecznością wybudowania nowych modeli tworzenia środowiska pracy. Zbudowanie kultury organizacji odpowiadającej wykwalifikowanym pracownikom to największe wyzwanie dla przedsiębiorców funkcjonujących w dobie maksymalizacji zysków.

Czy rynek pracownika zrewolucjonizował politykę personalną polskich przedsiębiorstw?

Pracodawca musi pamiętać, że polityka kadrowa służy nie tylko realizacji celów przedsiębiorstwa, ale też zaspokojeniu potrzeb, ambicji i aspiracji zawodowych pracowników, co ma szczególne znaczenie w obliczu postępujących zmian na rynku pracy. Aby dostosować się do współczesnych realiów, należy dokonać rewizji obwiązujących procedur, systemów motywacyjnych i zwyczajów postępowania z personelem. Eksperci zapowiadają, że polityka personalna przyszłości bazować będzie na inwestycji w well-being pracowników. Co to oznacza dla menadżerów i rekruterów?

Wyzwania i trendy w Human Relations

Podczas Kongresu Profesjonalistów HR uznani eksperci ze świata biznesu będą dzielić się swoim doświadczeniem we wdrażaniu efektywnych mechanizmów zachęcania pracowników do polecania kandydatów i promowania marki pracodawcy. Nasza ogólnopolska konferencja HR to także okazja do spotkania specjalistów zajmujących się projektowaniem strategii pozyskiwania oraz retencji pracowników dla największych pracodawców w Polsce. Prelegenci poruszą interesujące zagadnienie jakim jest polityka personalna względem niedocenianych dotąd grup pracowników – millenialsów, osób dojrzałych i obcokrajowców. Nasza konferencja HR dostarcza też wiedzy z zakresu współpracy Działu HR z Zarządem, rekrutacji na rynku pracownika, wykorzystania nowych technologii w HR, Employer Brandingu i optymalizacji procesów HR.

powrót

Zobacz również:

Napisz do nas wiadomość